extraplay social network 
 

Sign up and connect with Sağlıklı. It's free to join and free to use. Create your own blog site free.

Blog Directory
Followers
1 followers

Change language?
Sağlıklı Beslenme's Blog.

Yeşil Çay ve Zayıflama

Last Updated 2016-02-20 - 20:59:02 (CET)
Evde artık musluğu bile açmıyoruz çünkü bulaşık makinası da çıktıktan sonra zahmet edip de bulaşık yıkamaya gerek kalmadı. Birinci kata asansörle çıkıyoruz. Bakkala arabayla gidiyoruz. Neredeyse kasiyere para vereceğiz git bana şunu getir diye. İşte bu kadar tembel olduk… E tabi hiç kalori yakmıyoruz ve sürekli yağ bağlıyoruz. Yediğimiz aşırı kalori yüklü gıdalar basenlerde ve karın çevresinde yağ olarak toplanıyor. Ne yapacağız? Tek bir ümidimiz kaldı! Yeşil Çay!
Peki yeşil çay bizi şişkoluktan kurtaracak mı? Cevap halen araştırılıyor. Gerçi yeşil çayın içinde bir sürü fenolik bileşik var ve bunlar kana karıştığında adeta birer yağ avcısı gibi yağ moleküllerini bulup eritiyorlar ama etkileri ne ölçüde henüz hiç kimse buna cevap veremedi. Herkesin merak ettiği, yeşil çay zayıflatırmı, meselesini kesin çözüme ulaştırmak için çay yaprağında doğal olarak buluna bu faydalı maddelerin ne ölçüde yağları erittiğini anlamak ve ölçmek gerek. Tamam anladık yeşil çay metabolizmayı falan hızlandırıyor ama ne kadar etkili bu. 10 bardak yeşil çay içince ekstra 1 gram yağ yakacaksak pek de faydalı değil gibi geldi. Bu hızla 3 yıl boyunca hergün 10 bardak yeşil çay içsek 3 yıl sonunda bir kilo veriyoruz çünkü…
Başınızı mı ağrıttık. Ne yapalım… Yeşil çaydan bahsetmek işte böyle birşey. Tembellikten spor yapamıyoruz sonra çaylardan mucize bekliyoruz. Bizi mazur görün.
[Sağlıklı's blog] [search blogs] [search blog posts]
Post Category: Health

  Sign Up

Join us on Facebook
Premium Advertisement
Popular Social Networks