extraplay social network 
 

Sign up and connect with Sağlıklı. It's free to join and free to use. Create your own blog site free.

Blog Directory
Followers
1 followers

Change language?
Sağlıklı Beslenme's Blog.

Karpuz Nasıl Yenir?

Last Updated 2016-02-24 - 21:39:54 (CET)
Karpuzun ne olduğunu sorsak cevabınız hazırdır. Karpuz, tatlı, sulu ve kırmızı renkli bir meyve. Hepimiz karpuzu yakından tanıyoruz çünkü yemek kültürümüze karpuz kendine sağlam bir yer edinmiş durumda. Bu kadar çok tüketilen bir meyve ne zaman ve nasıl yemek gerektiğini bilmek gerekiyor.
Karpuz yem sanatı, karpuzu seçerken başlar. İlk önce markete gidip olgun ama taze bir karpuz bulursunuz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmenin tek yolu tecrübe. Hepimiz en az bir kere kelek karpuz almışızdır. Bir de şimdi kabak aşılı karpuzlar çıkmış ortaya. Dikkat etmek gerek.
Bu bittikten sonra sıra gelir karpuzu saklamaya. Karpuz serin bir ortamda saklanmalı. Özellikle kesildikten sonra kapruz hızla bozulabilir. Karpuzu güzelce dilimleyin. Ardından tabağa dizin ve buzdolabına yerleştirin.
Karpuzu yeme vakti geldi. Karpuz, tek başına yenilebileceği gibi başka mezelerle birlikte de yenebilir. Neyle yenirse yensin karpuzun faydaları bir sürü ve sizde bunların ne olduğunu bilme istiyorsanız, sormanız gerek. Evet sorun... karpuzun faydaları nelerdir, diye sorun ve okumaya başlayın!
[Sağlıklı's blog] [search blogs] [search blog posts]
Post Category: Food and Drink

  Sign Up

Join us on Facebook
Premium Advertisement
Popular Social Networks